Piersiowy odcinek kręgosłupa – dlaczego nie powinien być lekceważony?

Aż miło przeczytać artykuł, potwierdzający słowa powtarzane naszym pacjentom każdego dnia. Tak w skrócie: ruchomość i elastyczność odcinka piersiowego kręgosłupa są bardzo ważne dla sąsiadujących obszarów, takich jak szyja czy bark. Udowodniono, że już w młodym wieku zaczynamy tracić ruchomość części piersiowej kręgosłupa, jak również to, że znacząco zmniejsza się ona po 40…. Potwierdzono również, […]

Aż miło przeczytać artykuł, potwierdzający słowa powtarzane naszym pacjentom każdego dnia. Tak w skrócie: ruchomość i elastyczność odcinka piersiowego kręgosłupa są bardzo ważne dla sąsiadujących obszarów, takich jak szyja czy bark.

Udowodniono, że już w młodym wieku zaczynamy tracić ruchomość części piersiowej kręgosłupa, jak również to, że znacząco zmniejsza się ona po 40…. Potwierdzono również, że fizjoterapia ukierunkowana na odcinek piersiowy zmniejsza ból szyi czy barku.

Autor wspomnianego artykułu (Michael Curtis) przytacza wyniki wielu badań, potwierdzających powiązanie ruchomości segmentarnej kręgosłupa piersiowego oraz zespołów bólowych np barku.

Współzależność tych obszarów polega na tym, iż często biorą one wpólny udział w wykonywanych ruchach.
Dla przykładu – wznos ręki do góry, czyli sięganie do najwyższej półki, albo w kierunku sufitu, wymaga 10% udziału odcinka piersiowego (w postaci wyprostu). Jeśli nasze plecy mają zwiększoną kyfozę (czyli zaokrąglęnie w kierunku “garbienia”) oraz małą elastyczność, to cały wymagany ruch zostanie wykonany przez nadwyrężenie barku. Co Zatem będzie boleć? BARK. A co będzie potencjalną przyczyną? Odcinek piersiowy.

Jak przeciwdziałać utracie elastyczności, jak chronić siebie przed problemami z tym związanymi? Po prostu wykonać REGULARNIE kilka prostych ćwiczeń, takich jak np. ściąganie łopatek do tyłu (w siedzeniu), “koci grzebiet—>odwrotny koci grzbiet” (w pozycji na czworakach) czy bardziej zaawansowanych ćwiczeń mobilizacyjnych w leżeniu na piankowym rolerze. Polecane jest również pływanie czy ćwiczenia Pilates. W przypadku już istniejącego bólu, należy jak najszybciej o to zadbać, siegając po pomoc u profesjonalisty, który pomoże przywrócić pełną funkcjonalną ruchomość kręgosłupa.

Zadbaj o swój kręgosłup. Dla wielu, 15 minut dziennie jest wystarczająca profilaktyczną dawką ćwiczeń.

Przeczytaj, co o nas mówią

Mamy setki zadowolonych klientów

Masaż został wykonany bardzo fachowo, zarówno ze znajomością nowoczesnych metod, jak i z indywidualnym podejściem do pacjenta. Atmosfera jest bardzo miła, dostałam cenne wskazówki dotyczące indywidualnych ćwiczeń. Sympatyczna i bardzo życzliwa pani fizjoterapeutka. Ogólnie 6 jako ocena!

Jadwiga Cyran

Po przygodach z "państwową rehabilitacją" trafiłem do Feel Better, gdzie otrzymałem natychmiastową pomoc. Zabiegi masażu na najwyższym poziomie, profesjonalna opieka w miłym otoczeniu, w terminach ustalonych indywidualnie. Trudno znaleźć lepsze miejsce. Polecam!

Jarosław Wójcik

Naprawdę – byłem już obiektem zabiegów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych wiele razy (kłopoty z szyjną częścią kręgosłupa, stopami, stawami skokowymi, potem kolanami), ale nigdy nie odniosłem wrażenia takiej fachowości i przychylności, jak ze strony pani Anety Franek, pani Magdy Belczyk i całego zespołu. Poza tym efekt też nie przyszedł nigdy tak szybko i wyraźnie.

Sławomir K.

Do FB Rehab trafiłam po wypadku rowerowym. Uszkodziłam sobie kolano, bolał mnie bark i miałam potłuczone żebra. Panie dołożyły starań, aby przyjąć mnie zaraz, następnego dnia. Pięć wizyt wystarczyło, żeby wrócić do pracy. Okazało się, że jeszcze w tym sezonie wsiądę na rower! Jestem bardzo wdzięczna za troskliwą opiekę!

Martyna Kowalewicz

Wspaniałe centrum rehabilitacji, doskonała obsługa, fachowa pomoc i – co najważniejsze – są skuteczni! Leczą z determinacją mój bark, który jest bardzo oporny na postępy. Słowa uznania dla pań Anety, Magdy i Iwonki. Polecam wszystkim!

Krystyna Kotarba

Pani Aneta Franek, bo do niej trafiłem, zna się na rzeczy i co ważne, ma spore doświadczenie. Potrafi trafnie dobrać odpowiednie techniki i ćwiczenia, ale – co dla mnie liczy się najbardziej – ma dobry kontakt z pacjentem i potrafi skutecznie mobilizować do pracy nad sobą. Z czystym sumieniem polecam ten gabinet rehabilitacyjny.

Jacek Godulski

Czekamy na Ciebie!

Przyjdź, napisz lub zadzwoń do Nas

Zapraszamy!

Feel Better
ul. Kobierzyńska 98
30-382 Kraków

W tygodniu: 8.00 - 20.00
W soboty: 7.00 - 12.00

Zadzwoń do nas

+48 514 054 538

Napisz do nas

aneta@fbrehab.com

Przed samym wejściem możesz wygodnie zaparkować swój samochód

Dojazd autobusem nr 194 (przystanek Rostworowskiego) oraz tramwajami linii 11, 18, 23, 52 (przystanek Norymberska).

Nr rachunku bankowego: 72 1240 1444 1111 0010 7242 0509

Monitorujemy anonimowo aktywność na stronie, korzystamy z cookies i local storage.

Jeśli nie zmienisz ustawień pliki cookie będą zapisywane na Twoim urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.